ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2527495
*
nr 252 7495
Spegel
rokokostil h.123
Utrop:
600 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 juni 2003
kl 18:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/6 19:28:39
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokokostil h spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:33
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:03
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:01
*
Spegel
nr 252 7495
Spegel
rokokostil h.123
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 juni 2003 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/6 19:28:39 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokokostil h spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:33 -
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:03
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:01



